W nagraniach audio i video udział wzięli:
Andrzej Druzgała, Stanisław Druzgała, Kazimierz Stankiewicz, Stanisław Kowalczyk, Tadeusz Flaga, Franciszek Stojeba, Jerzy Klin, Marek Spórna, Dominik Stankiewicz, Artur Stankiewicz, Sylwester Wójcik, Jacek Karabin, Michał Karabin, Jan Prośniak, Karol Kluska, Jan Warzecha, Mateusz Michalak, Gabriel Wójcik, Bartłomiej Matlak.
Zespół Regionalny "Toporzanie"
Skansen - Muzeum Kultury Ludowej w Sidzinie
Zespół Regionalny „Toporzanie” jest zespołem działającym od 1973 roku. Obecnie zespół działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubniu. Od 52 lat, nieprzerwanie kultywuje i podtrzymuje tradycje w dziedzinie kultury swojego regionu górali kliszczackich. Dba o zachowanie autentycznego języka regionalnego, śpiewu i tańca. Pielęgnuje zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie, które pozwalają ocalić od zapomnienia to co dawne, a zarazem bliskie wszystkim tym, którzy chcą pamiętać o swoich korzeniach, o swojej Małej Ojczyźnie. Zespół bierze udział w licznych przeglądach i festiwalach zdobywając czołowe miejsca, nagrody i największe laury. Przedstawia następujące programy artystyczne „We Wilijo”, „Kolędnicy z Gwiazdą, Żydem i Turoniem”, „Pasterze”, „Wesele Tenczyńskie”, „Zoloty” (zrękowiny), „Darcie Pierza”, „Chrzciny”, „Dożynki”, „Młocka” oraz programy śpiewno-taneczne wraz ze scenkami rodzajowymi prezentowane przy różnych okazjach i wiele innych. Swoje programy prezentował w kraju oraz poza jego granicami w Słowacji i w Niemczech. Od 1995 r. zespołu są Barbara i Andrze Druzgała.
Na początku lat 90-tych z inicjatywy Janiny Stankiewicz zespół przyjął nazwę Zespołu Regionalnego „Toporzanie”. Nazwa nawiązuje do pierwotnej nazwy wsi – Toporów i jej herbu Topór, tym samym do założycieli Tenczyna Kasztelańskiego rodu Tęczyńskich.
Podczas swej ponad 50 letniej działalności artystycznej Zespół Regionalny Toporzanie zdobył nie tylko uznanie jurorów, ale zyskał szeroki krąg odbiorców, miłośników i sympatyków kliszczackiej gwary, muzyki, śpiewu, tańca zwyczajów i obrzędów. Zespół brał udział w programach wyemitowanych przez TVP3 Kraków pt. "Twórcy Ludowi u Kliszczaków", oraz „Wielkanocna Wyprawa” ponadto zespół nagrał płytę z kolędami, teledysk pt. „Jus po górach się łozesło...” oraz płytę pt. „Dźwięki Naszej Historii”, uczestniczył również w audycji Radia Kraków oraz Audycji Radia Nowy Sącz. Zespół można było usłyszeć także w Radiu Zet, Radiu RMF MAXX oraz Radiu Alex, posiada też własne nagrania wideo. Wiele pochlebnych recenzji można spotkać w prasie nie tylko tej lokalnej. Zespół otrzymał Nagrodę w Dziedzinie Kultury i jest nią "Nagroda Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana".
Przy Zespole działa również Zespół Regionalny „Mali Toporzanie” liczący 23 osoby, który kontynuuje przekazywanie tradycji swojego regionu i nie pozwala zapomnieć o dawnej historii naszej wsi i jej mieszkańców.
Zespół otrzymał Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego - Srebrny Medal Polonia Minor oraz został odznaczony Oznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto Zespół został doceniony również na szczeblu powiatowym gdzie otrzymał Nagrodę Starosty Powiatu Myślenickiego w Dziedzinie Kultury oraz na szczeblu Gminnym Nagrodę Wójta Gminy Lubień w Dziedzinie Kultury.
fot. Bartłomiej Trybała