Pomysł był prosty: nagrać chorały karmelitańskie dla Świętej Teresy. Śpiewać mają karmelici bosi, bo kto, jak nie oni są najbliżej Teresy? I stało się! Szybki wybór materiału, kilka miesięcy przygotowań, zaledwie trzy dni nagrań w czerneńskim klasztorze i w ten sposób ośmiu karmelitów pod okiem wyśmienitego dyrygenta (Ewa Domagała) zrealizowało płytę pt. "Sancta Mater Teresia".

Muzyczny album jest pamiątkowym uwiecznieniem chorału karmelitańskiego związanym z obchodami 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa – Reformatorki Karmelu i Doktor Kościoła. Wydanie zawiera zapis utworów w neumach oraz teksty. Schola, w której składzie znaleźli się alumni seminariów karmelitańskich z Krakowa i Poznania wykonała chorały ku czci św. Teresy od Jezusa oraz te związane bezpośrednio z tradycją Karmelu. Płyta powstała pod kierownictwem i z inspiracji Ewy Domagały, na co dzień zajmującej się chorałem oraz o. Mariusza Wójtowicza OCD, znanego z zespołu "Twoje Niebo". Przedsięwzięcie objęli patronatem honorowym biskup Awili - Jesús García Burillo oraz ambasador Hiszpanii w Polsce - Augustín Núñez Martínez.

"Sancta Mater Teresia" jest muzycznym podarunkiem dla św. Teresy, ale paradoksalnie większym prezentem dla wykonawców i niech będzie takim dla wszystkich słuchających.

Płyta

Posłuchaj


Obejrzyj


Promocja


Zobacz

Realizacja jubileuszowego projektu chorałów karmelitańskich z okazji 500 - lecia narodzin św. Teresy od Jezusa

Nagrania płytowe w Czernej. Nagrania telewizyjne w Krakowie. Występ festiwalowy w Poznaniu. Kanonizacja Elżbiety od Trójcy Świętej w Rzymie.
Bracia karmelici bosi z obydwu Prowincji Polskich. Prowadzenie Ewa Domagła. Odpowiedzialny za projekt o. Mariusz Wójtowicz OCD

fot. Kamil Kucharski, Piotr Chachura, o. Jerzy Gogola OCD, o. Mariusz Wójtowicz OCD