Poświęcenie kapliczki Chrystusa Frasobliwego - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

Poświęcenie kapliczki Chrystusa Frasobliwego

Karmel w Zawoi to nieskończone przestrzenie pięknych lasów i polan, których wizualnym ograniczeniem jest górzysty horyzont Beskidu Żywieckiego. Nasz klasztor otulony imponującym lasem znajduje się na wysokości ponad 670 m n.p.m. skąd codziennie podziwiamy piękną panoramę pasma Policy i masywu Babiej Góry. Po dotarciu w 2021 roku w te wyjątkowe przestrzenie piękna, brakowało mi tylko jednego: oficjalnego punktu widokowego zachęcającego do najprostszej formy kontemplacji - podziwiania i odpoczywania.

W czerwca 2023 roku, moje oczekiwania w końcu się spełniły. I tak na zboczu naszej klasztornej skarpy pojawiły się dwie solidnie wykonane  ławeczki kontemplacyjne, a pośrodku nich stanęła góralska kapliczka Chrystusa Frasobliwego. Tabliczki umieszczone na bokach kapliczki zachęcają do dwóch prostych kontemplacyjnych postaw. A mianowicie: "To, co zwyczajne przeżywaj nadzwyczajnie!" oraz "Patrz na Tego, który patrzy na Ciebie".

Kapliczka i cała przestrzeń punktu widokowego została poświęcona 29 czerwca 2023 roku. A samej uroczystości towarzyszyła nasza parafialna kapela babiogórska.

Bardzo dziękuję naszym kochanym Parafianom, którzy szybko podchwycili mój pomysł i profesjonalnie zrealizowali każdy z jego elementów.

Więcej informacji w tym temacie pojawi się w krótce. Tymczasem całym sercem zapraszam na naszą ŁAWECZKĘ KONTEMPLACYJNĄ na Zakamieniu.

o. Mariusz Wójtowicz OCD