SZARBEL - święta prostota życia - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

SZARBEL – święta prostota życia

Zapraszam do obejrzenia mojego autorskiego reportażu o św. Szarbelu i pielgrzymowaniu po Libanie w roku 2019.

Foto & Video – o. Mariusz Wójtowicz OCD
Montaż – Marek Domagała.

“Prostota życia, która nas nie przekonuje, czyni cuda, które nas przekonują…”

Liban jest krainą świętych prostoty życia, która rodzi cuda i ich milczenia, które przemawia ponadczasowo. Taki właśnie był św. Szarbel – Prorok Miłości i Pielgrzym Wieczności. Ten święty pustelnik odkrył MIŁOŚĆ i pozwolił jej wzrastać, odkrył WIECZNOŚĆ i zaczął nią żyć. Odkrył, że Bóg dla Niego jest wszystkim, a potem konsekwentnie wprowadzał to w życie. Nie przemawiał, nie nauczał, nie pisał… Ukrył siebie w całkowitym milczeniu, by nie przysłaniać dzieła Bożego. Żył na wzór pragnień Serca Jezusowego: cichy i pokorny. Zrobił wszystko, by ON mógł działać.

„Nie zaczynaj niczego na ziemi, jeśli nie będzie to miało końca w niebie, nie wybieraj takiej drogi na ziemi, która nie doprowadzi Cię do nieba”.

Szarbel płonąc miłością do Chrystusa, był jak On i czynił takie same cuda jak ON. Swoim życiem zaprzecza, że bycie pustelnikiem, anachoretą jest bezużyteczne, niepotrzebne społeczeństwu. Kto przysłuży się dzisiaj ludzkości? Kto wszystko postawi na jeden cel, szerząc pokój i mądrość! W Libanie mówi się, że ta ziemie istnieje tylko dzięki modlitwie pustelników.

Więcej informacji o LIBANIE i Świętych libańskich – link poniżej!

www.dumanie.pl