WIADOMOŚCI o naszej płycie z kolędami - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

WIADOMOŚCI o naszej płycie z kolędami

Dwa lata temu udało nam się zrealizować bożonarodzeniowy album muzyczny zatytułowany “Bóg się rodzi w KARMELU”. Kolędy i pastorałki zostały nagrane przez karmelitanki bose (Spręcowo i Ełk) i karmelitów bosych (Kraków, Czerna, Wrocław). Na płycie można znaleźć tradycyjne polskie kolędy przy akompaniamencie harfy celtyckiej, skrzypiec, fletów i dyskretnych instrumentów perkusyjnych. Wśród 15 nagranych utworów są dwa typowo karmelitańskie: „Nie masz ci nie masz” oraz „Jam jest dudka”.


W wielu klasztorach karmelitańskich do dzisiaj pielęgnowana jest tradycja wspólnego kolędowania karmelitów bosych i karmelitanek bosych. Karmel w ten sposób oddaje cześć Dzieciątku Jezus, Wcielonej Miłości Bożej. Tradycja ta sięga korzeniami do św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża, którzy  wielkim kultem otaczali Człowieczeństwo Jezusa.

Bóg dał nam swojego Syna, który stał się naszym Bratem. Odpowiadając na tak wielką miłość i pielęgnując nasze karmelitańskie tradycje, chcemy Mu śpiewać – “Małemu, Dzieciątku”. Bóg rzeczywiście się rodzi w Karmelu – posłuchajcie!

o. Mariusz Wójtowicz OCD