8. dzień nowenny do św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

8. dzień nowenny do św. Teresy od Dzieciątka Jezus

„Jezus dał mi odczuć, że rzeczywiście są ludzie, którzy nie mają wiary. Pozwolił, by mą duszę osaczyły nieprzeniknione ciemności i by myśl o Niebie, tak dla mnie radosna, zamieniła się w źródło zmagań i udręk. Trzeba przebyć ten mroczny tunel, by pojąć jego ciemności”.

„Dopiero w niebie będę mogła powiedzieć, ile z tego powodu wycierpiałam!”

„Marzysz o światłości, o ojczyźnie nasyconej upojnymi zapachami, marzysz o wiecznym posiadaniu Stworzyciela wszystkich tych cudowności, myślisz, że opuścisz kiedyś mgły, w których żyjesz? No to pójdź, pójdź, raduj się ze śmierci, która da ci nie to, czego w nadziei oczekujesz, lecz noc jeszcze ciemniejszą, noc nicości”.

„Twoje dziecko pojęło Twe boskie światło, przeprasza Cię za swoich braci i zgadza się spożywać chleb boleści tak długo, jak zechcesz. I wcale nie pragnie wstawać od stołu napełnionego goryczą, przy którym siedzą biedni grzesznicy, aż po dzień, który sam wyznaczyłeś”.

„Zdaje mi się, że od roku poczyniłam więcej aktów wiary niż w całym życiu”.

Święta Tereso od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, pomóż mojej wierze, mojej nadziei i mojej miłości; spełnij jeszcze raz swoją obietnicę, że będziesz spędzać swoje niebo czyniąc dobro na ziemi i spuść deszcz róż na tych, którzy Cię wzywają.