Daj się zaskoczyć! - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

Daj się zaskoczyć!

Chcesz, by każdy kolejny dzień, każda chwila, każda osoba i to nawet ta, którą spotykasz codziennie były dla ciebie świeżym oddechem i powiewem nowości? Pozwól dać się zaskoczyć!

Jak to uczynić? Eliminując ze swojego „stylu życia” dwie sprawy: wszelkie uprzedzenia oraz momenty spodziewania się czegoś.

Kapitał przeszłości nie jest do archiwizowania, lecz do wykorzystania. To wcale nie jest tak do końca, że jeśli ktoś zawodził po wielokroć to tym razem znowu tak uczyni. Ani nie jest też tak, że jeśli ktoś, kto zawsze stawał na wysokości zadania tym razem znowu okaże się niezawodny.

By nie być rozczarowanym pozwól dać się zaskoczyć. Pościągaj poprzyczepiane łatki do ludzi. Wychodź naprzeciw codzienności z czystym sercem. Ciesz się chwilą jako czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Pomyśl, że podobnie jest na modlitwie gdzie Jezus codziennie chce Cię zaskoczyć. Pozwól Mu być Panem tego wyjątkowego czasu. Mistrz zaskoczy Cię swoim Słowem kiedy przestaniesz się spodziewać i uprzedzać. Kiedy po prostu z Nim będziesz!

Zadbaj o dobrą ciekawość, która chce kochać!

o. Mariusz Wójtowicz OCD

Fot. Pixabay