Rodzinna nowenna z Małą Arabką - WPROWADZENIE - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

Rodzinna nowenna z Małą Arabką – WPROWADZENIE

„Jezus nie jest znany, Jezus nie jest miłowany. On tak pełen dobroci, łagodności. On który wszystko uczynił dla człowieka!”

Te pełne entuzjazmu słowa, zachęcające do poznawania Jezusa powiedziała święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego. Palestynka, mistyczka pochodząca z Galilei, Karmelitanka Bosa. W Polsce znana jako Mała Arabka. Zmarła mając 33 lata ale jej życie było bardzo bogate w wydarzenia. Obdarzona była też niezwykłymi łaskami: stygmatami łącznie ze zranieniem serca, ekstazami, objawieniami, proroctwami, widzeniami.

Gdy tylko dowiedzieliśmy się o niej, ale jej jeszcze nie znaliśmy bliżej, od razu wydawała się nam „nie z tej ziemi”, a więc niedościgły wzór świętego który nie ma pewnie nic do powiedzenia zwykłemu, świeckiemu człowiekowi uwikłanemu w sprawy codziennego, rodzinnego życia ale… ciekawość tej niezwykłości zaczęła mnie pociągać.

Po poznaniu życiorysu świętej Mariam, Jej codziennych problemów, stopniowo zaczęła być dla nas coraz bliższa. Doświadczała umierania bliskich osób, adopcji, niezrozumienia ze strony rodziny oraz prześladowania za wiarę katolicką aż do męczeństwa. Nie były jej obce migracje, bieda, więzienie, choroba, tęsknota i przeciwności losu ale także kupowanie i sprzedawanie, praca, podróże, robienie przetworów, i w tym wszystkim – szukanie Woli Bożej. Po ludzku rzecz mówiąc, to nasza Siostra. Za każdym razem, z Bożą łaską, wychodziła z problemów ziemskiego życia, które ją dotykały boleśnie tak jak nas.

Zbliżyliśmy się do tej Świętej, mieliśmy śmiałość radzić się jej, prosić o pomoc i wstawiennictwo przed dobrym Ojcem w niebie. Zaprowadziła nas do Jezusa, do Matki Najświętszej, do innych świętych i aniołów.

Wszystkich zachęcamy do nowenny za wstawiennictwem tej niezwykłej Świętej – wypraszającej wiele łask. Jej wspomnienie obchodzi się 26 sierpnia – w rocznicę śmierci. W Polsce wspominamy Ją 25 sierpnia ze względu na święto Matki Bożej Częstochowskiej.

Małżeństwo Anna i Bogusław Hudziak