Rodzinna nowenna z Małą Arabką - ZAKOŃCZENIE - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

Rodzinna nowenna z Małą Arabką – ZAKOŃCZENIE

Św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego urodziła się w Abelin w okolicy Akko w Palestynie. Żyła w trudnych czasach dla chrześcijan z powodu wojen w pogrążającym się imperium Otomańskim. W Europie panował wtedy racjonalizm wieku przemysłowego. Człowiek był zachwycony swoimi osiągnieciami, takimi jak budowa kanału Sueskiego, dalekobieżne linie kolejowe, statki parowe, które opanowały oceany. Święta Mariam korzystała z kanału Sueskiego podróżując do Indii.

Ówczesny człowiek nie myślał o Bogu, ufał swojemu rozumowi, wydawał się być zadowolony budując dla siebie raj na ziemi. Dlatego nadzwyczajne zdarzenia w zakątku południowej Francji, w Pirenejach, takie jak objawienia Matki Bożej w Lourdes, czy też w klasztorze karmelitanek w Pau, stanowiły dla ludzi tamtej epoki wielkie wyzwanie. Zadziwiającym faktem jest to że często nie związani z religią, dają świadectwo o prawdziwości przesłania św. Marii.

Obecnie choć żyjemy w epoce lotów kosmicznych, to co pozostawiła nam ta Święta nadal pozostaje aktualne. Wsłuchajmy się w jej głos i wsparci Jej modlitwami do Boga nie ociągajmy się czyniąc to co najważniejsze. Obudźmy się.

„Wszyscy śpią! A o Bogu tak dobrym, tak wielkim, tak godnym uwielbienia, zapominają. Nikt o Nim nie myśli.
Wysławia go przyroda, niebo, gwiazdy, drzewa, rośliny, wszystko Go wysławia.
Człowiek także powinien Go wysławiać, znając Jego dobrodziejstwa, a on śpi!
Szybko, szybko obudźmy wszechświat!
Chodźmy sławić Boga, śpiewać Mu dziękczynienie.
Świat śpi, świat śpi, chodźmy go obudzić, chodźmy obudzić miasto”.

Małżeństwo Anna i Bogusław Hudziak