Poświęcenie Sali Serca Jezusowego w Zawoi - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

Poświęcenie Sali Serca Jezusowego w Zawoi

W niedzielę, 11 września 2022 roku w naszym klasztorze w Zawoi odbyło się poświecenie i oficjalne otwarcie znajdującej pod kościołem sali Serca Jezusowego. Wspólne świętowanie tego wydarzenie rozpoczęliśmy Eucharystią o godzinie 11.00, której przewodniczył i homilię wygłosił nasz prowincjał ojciec Piotr Jackowski OCD. Po Mszy nastąpiło poświęcenie pomieszczenia, a następnie koncert inauguracyjny w wykonaniu duetu Małgorzaty Świetlickiej i Krzysztofa Gołębiowskiego oraz naszej scholii parafialnej „Małe Coś”.

Nazwa sali jest nawiązaniem do obrazu, który znajdował się w tym pomieszczeniu. Dzięki ofiarności naszych parafian i przyjaciół klasztoru, udało się ten obraz odnowić przywracając jego dawny blask. Dla wyjaśnienia dodamy, że jest to kopia obrazu Pompeo Batoniego z 1760, którego oryginał znajduje się w kościele Il Gesù w Rzymie.

Sala Serca Jezusowego jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym, które może służyć do celów modlitewnych, konferencyjnych, rekolekcyjnych, rekreacyjnych, koncertowych i multimedialnych. Głęboko ufamy, że ta sala pomoże nam przede wszystkim na umacnianie wzajemnych więzi w postaci spotkań. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, dzięki którym powstało to piękne dzieło.