Ze Skautami Europy - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

Ze Skautami Europy

Bardzo cenię sobie wszystko, co związane ze Skautami Europy. A dokładnie, Ich niezwykłe zorganizowanie, wymagającą formację i piękną wiarę.

Po raz pierwszy spotkałem się z Nimi, kiedy przyjeżdżali do naszego Domu Modlitwy w Piotrkowicach, aby się wyciszyć i przeżyć rekolekcje. Byłem pełen podziwu dla chłopaków, którzy od 6 rano do 20.30 uczestniczyli w naszym rytmie zakonnym.

Kolejne spotkanie to wspólna majówka w Tyńcu, gdzie mogłem razem z Nimi się modlić i świętować. W międzyczasie z Piotrkiem – Skautem Europy, nagraliśmy teledysk do pieśni “Chwalcie łąki umajone”. Ta współpraca trwa do dzisiaj i owocuje licznymi projektami muzycznymi.

Trzecie spotkanie to rekolekcje adwentowe dla Wędrowniczek Skautów Europy. Czas ciszy i modlitwy, rozmów i konferencji w sercu miasta Bielsko-Biała.

Ostanie spotkanie to pobyt Wilczków Skatów Europy w Zawoi. Wiele się tu wydarzyło. Poznawaliśmy razem Karmel, Szkaplerze, św. Teresę od Dzieciątka Jezus i całą jej Rodzinę. Udało się stworzyć piękną wspólnotę zanurzoną w dziele stwórczym otaczającej Zakamień przyrody.

Myślę, że CDN.

o. Mariusz Wójtowicz OCD