Dzień 6. rodzinnej nowenny z Małą Arabką - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

Dzień 6. rodzinnej nowenny z Małą Arabką

Święta Mariam wobec Eucharystii

Święta miała wielką cześć dla Najświętszego Sakramentu. Od dzieciństwa regularnie uczęszczała na Eucharystię. Do spowiedzi przystąpiła w wieku 7 lat i w każdą sobotę spowiadała się. Po każdej spowiedzi pytała spowiednika czy może przystąpić do Komunii Świętej, ale otrzymywała odmowną odpowiedź, że jeszcze nie nadszedł czas. Pewnej jednak soboty spowiednik nie wypowiedział formuły zakazu i Święta jako dziecko przystąpiła do Komunii Świętej, którą tak pragnęła.

Podczas służby w domach zarówno w Aleksandrii, Jerozolimie, Bejrucie i Marsylii św. Maria starała się by zawsze móc uczestniczyć w Mszy świętej. Panu Bogu było to miłe skoro po latach wyznała spowiednikowi, że w drodze do kościoła, w miejscach niebezpiecznych dla młodej dziewczyny towarzyszył jej mężczyzna z chłopcem, który pojawiał się, aby odprowadzić ją tam i z powrotem. Dla niej Eucharystia była autentycznym spotkaniem z żywym Chrystusem. Dlatego zostawiła nam swoje doświadczenie tego daru: „Popatrzcie na Jezusa, który zstępuje na ołtarz podczas Mszy Św.; On schodzi na słowo kapłana. Wierzcie, że przychodzi, aby umrzeć za was i że z Nim nie może wam niczego braknąć. On tam jest jak maleńkie dziecko; On tam jest dla was; idźcie do Niego…”

W innym miejscu czytamy: „Kiedy przygotowujecie się do Komunii Św., trzeba uprzytomnić sobie, kim jest Ten, Który przychodzi. To Jezus przychodzi, Jezus tak dobry, tak miły, tak słodki, a zarazem tak wielki, tak potężny, tak piękny! Do kogo przychodzi? On przychodzi do was, które jesteście tylko prochem, nicością. Przychodzi, by wam dać samego Siebie, by stać się jednym z wami. Kiedy macie Go już w sercu, pomyślcie, ze jesteście jak Dziewica Maryja, która nosi w Swoim łonie Jezusa. W ciągu dnia kierujcie stale swoje spojrzenie na Jezusa, którego przyjęłyście rano”.

Małżeństwo Anna i Bogusław Hudziak