NAJPROSTSZE, CZYLI NAJTRUDNIESZE - 3 Niedziela Adwentu C - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD

NAJPROSTSZE, CZYLI NAJTRUDNIESZE – 3 Niedziela Adwentu C

Gdy Jan nauczał nad Jordanem, pytały go tłumy: „Cóż mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Kto ma dwie suknie, niech jedną da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni”. Przychodzili także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i pytali Go: „Nauczycielu, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nie pobierajcie nic więcej ponad to, ile wam wyznaczono”. Pytali go też i żołnierze: „A my, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie”. Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichrza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym”. Wiele też innych napomnień dawał ludowi i głosił dobrą nowinę. (Łk 3,10–18)

5 chlebów wskazówek:

  1. Chcesz zmiany? Zatem bądź wierny swojej codzienności.
  2. Życie z Jezusem zakłada prostotę, gdzie najbardziej oczywiste środki są najskuteczniejsze. Czy wierzysz w proste zasady Ewangelii, czy też wolisz komplikować?
  3. Zanim pójdziesz do innych, Bóg będzie Cię oczyszczać swoim Słowem pośród ciszy pustyni.
  4. Sztuka chrześcijańskiego przywództwa polega na tym, by przyciągać do siebie, ale nie skupiać na sobie.
  5. Pokochaj prostotę modlitwy, która zwie się kontemplacją. Ucz się modlitwy bycia i obecności, ciszy i trwania.

2 ryby cytatów:

Święta Maria Maravillas od Jezusa:

Jakże komplikujemy świętość! A ona jest czymś bardzo prostym. To nic innego, jak ufne i pełne miłości oddanie się w ramiona Boga, z pragnieniem, by spełniać w każdej chwili to, czego – jak wierzmy – On chce, i wprowadzanie tego w czyn. Oczywiście, to kosztuje, ale w ten sposób wspaniale możemy dowieść Bogu naszej biedniutkiej miłości.

Ojciec Wilfrid Stinissen OCD:

Trudność, jaka istnieje w życiu sakramentalnym, polega na tym, że to wszystko jest takie proste. Trudno uwierzyć, że my możemy dosięgnąć Boga poprzez tak proste, codzienne rzeczy i gesty. Bóg zechciał tak uprościć nasze kontakt ze sobą, lecz my nie lubimy tego co proste, codzienne, materialne.