Święta Rafka Chobok Ar-Rajes - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD
parallax background

Święta Rafka Chobok Ar-Rajes

"Naucz mnie przemieniać ból w drogę światła i chwały dla Boga".

Znani dziś na całym świecie libańscy święci: Szarbel, Rafka, al-Harnidni i Stefan przypominają silne i długowiekowe drzewa cedrowe. Świadectwa pomocy tych Świętych płyną nie tylko od chrześcijan, ale również od wyznawców innych religii, a nawet osób niewierzących i poszukujących sensu życia. Tak działa świętość… zachwyca i przyciąga.

Św. Rafka – to perła wśród libańskich opowieści o dzielnych kobietach. Całą swą istotą pomagała nieść krzyż Chrystusowi. Powtarzała: „Naucz mnie przemieniać ból w drogę światła i chwały dla Boga”. Łagodna, przystępna, pracowita, starająca się pomóc każdemu potrzebującemu, pełna dobroci i miłości do Boga i do ludzi. Sekretem jej świętości jest proste, skromne, ale i surowe życie zakonne z obrazem Chrystusa w sercu oraz gorące umiłowanie Eucharystii i Różańca, zwłaszcza tajemnic bolesnych. To zakonnica dźwigająca krzyż. Współczująca, pełna poświęcenia Święta. Już za życia otaczała ją opinia świętości.

o. Mariusz Wójtowicz OCD

Dźwigająca krzyż życia

Modlitwa

Jezu Chryste, który głęboko przenikałeś życie Świętej Rafki jako nauczycielki, pracownicy, modlącej się zakonnicy i uczestniczki Twojej Męki. Prosimy Cię, za jej wstawiennictwem byś błogosławił nasze dzieci, prowadził naszą młodzież, uświęcał stan duchowny, troski rodziców zamieniał w łaski, dał ulgę cierpiącym i wysłuchał modlitw tych, którzy w Twoje imię zbierają się w kościołach i klasztorach na całym świecie.

Panie, Ty który wypełniłeś życie Świętej Rafki wieczną światłością, daj nam życie pełne wiary, nadziei i miłości, abyśmy mogli Ciebie wychwalać wspólnie ze Świętą Rafką, Maryją Dziewicą i wszystkimi świętymi modlitwą wdzięczności Tobie, Ojcu i Duchowi Świętemu teraz i na wieki wieków. Amen.

FOTOGALERIA