Święty Nimatullah al-Hardini - Dumanie.pl - blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD
parallax background

Święty Nimatullah al-Hardini

"Tobie Maryjo, powierzam moją duszę".

Znani dziś na całym świecie libańscy święci: Szarbel, Rafka, al-Harnidni i Stefan przypominają silne i długowiekowe drzewa cedrowe. Świadectwa pomocy tych Świętych płyną nie tylko od chrześcijan, ale również od wyznawców innych religii, a nawet osób niewierzących i poszukujących sensu życia. Tak działa świętość… zachwyca i przyciąga.

Wchodząc do piwnicy, a obecnie krypty grobowej klasztoru Świętych Cypriana i Justyny spotkamy się z niezwykłym świadkiem wiary. To mnich o niezwykłej sile charakteru i heroicznym poświęceniu, czyli Święty Nimatullah al-Hardini.

Święty Al-Hardini to człowiek, który podobno każdą wolną chwilę wykorzystywał na modlitwę, a noce spędzał na długich adoracjach. Był zakonnikiem o wielkiej duchowości i kulturze, przełożonym i wykładowcą, mistrzem św. Szarbela. Kochał Eucharystię, Liturgię godzin i Różaniec. Zanurzony w ciszy Stwórcy nie uciekał przed światem, lecz śmiało stawiał czoła trudnym sytuacjom w jakich znajdował się Liban i Kościół Maronicki. Zmarł w opinii świętości. Ciało jego nie uległo rozkładowi.

o. Mariusz Wójtowicz OCD

Zakonnik o wielkiej duchowości i kulturze

Modlitwa

O święty Nimatullahu, który żyłeś w pełni radami ewangelicznymi i umieściłeś Eucharystię w centrum Twojego życia, służąc bliźnim z miłością i radością, wstawiaj się za nami u Boga, abyśmy za Twoim przykładem osiągnęli, świętość dzięki opiece Błogosławionej Dziewicy, ku chwale Trójcy Świętej na wieki wieków. Amen.

FOTOGALERIA